Dla kogo?

Nasz trening skierowany jest głównie do fotografów pracujących ponad 2 lata w zawodzie. Do osób, które pomimo miłości do fotografii odczuwają stres, znużenie czy brak motywacji w wykonywanej pracy.

Jest to warsztat dla osób chcących ulepszyć swoją współpracę z klientami, popracować nad asertywnością, poznać nieuświadomione blokady w komunikacji i relacji, znaleźć nowe sposoby rozwiązywania sytuacji, do których podchodzicie rutynowo. Podczas treningu spróbujecie uwolnić uczucia uważane za "trudne", takie jak lęk, złość czy bezradność. Ulepszycie też swój workflow, znajdując granicę pomiędzy pracą, a życiem osobistym.

Intensywny Trening Interpersonalny Dla Fotografów, to miejsce dla osób chcących nadać swojej pracy nowy kierunek i odnaleźć harmonię.

Chcemy byście za kolejne 5 lat nadal byli na rynku i mogli powiedzieć ,że jesteście zadowoleni z tego, gdzie i kim jesteście.

Jak?

Warsztaty będą skłądały się z 2 części:

W 1 dniu skupimy się głównie na doświadczaniu samego siebie w relacji z innymi, omówimy najtrudniejsze elementy pracy fotografa ślubnego, zbadamy Wasze mocne strony i ograniczenia, będzie to podróż w głąb siebie, by uwrażliwić się na innych przez dostrzeżenie i wsłuchanie się we własne "ja".  Oprócz doświadczenina osobistego otrzymacie realne narzędzia przydatne w pracy z Klientami. Będzie to proces oparty na tu i teraz oraz na informacji zwrotnej od grupy i prowadzącego. Trening to też czas i miejsce na otwarte mówienie i zrzucenie nagromadzonego w Was stresu i frustracji.

W 2 dniu zajmiemy się tematem inspiracji oraz sposobami radzenia sobie ze stresem. Podczas zajęć z kompozycji, dowiecie się jak ją tworzyć i czytać na nowo, wprowadzimy trening relaksacji i przeprowadzimy go z Wami. Pojawią się też  elementy mindfulness, czyli uważności - obecności ze sobą i światem tu i teraz. Drugi dzień to również budownie świadomości fotograficznej, czytanie i tworzenie obrazu, ćwiczenia związane z pobudzaniem wyobraźni.

Kiedy i gdzie?

Trening odbędzie się 28-29.11.2017, czyli po (lub tuż przed) zakończeniu sezonu ślubnego. Chcemy, żebyście przynieśli do nas wszystkie wątpliwości, frustracje i niepewności, które nagromadziły sie w Was przez miesiące intensywnej pracy. Chcemy, żebyście wyszli z warsztatu z nową energią, z pomysłami na nowe projekty i nowymi postanowieniami na kolejny sezon ślubny. Przede wszystkim dajemy Wam przestrzeń i warunki, w których możecie zrzucić swój "balast". Nie chcemy Wam mówić "musicie być jeszcze lepsi", chcemy Wam powiedzieć "przypatrzcie się temu co już macie i co możecie spróbować zmienić by pracowało Wam się lżej".

Warsztaty odbędą się w Krakowie, na Kazimierzu, w pięknej kamienicy przy ul. Miodowej 41 w Studiu "Milk". W przerwie zapraszamy Was na obiad, deser i kawę do restauracji, która znalazła się na liście najbardziej niezwykłych restauracji na świecie: "Dawno temu na Kazimierzu", w kolejnej przerwie będziecie mogli posmakować kawy przygotowanej na różne sposoby przez baristę, a nocą zapraszamy Was na dzielenie się historiami ślubnymi i może jakieś pląsy w niesamowitym miejscu na Kazimierzu jakim jest klub "Hevre". Wierzymy, że duch Kazimierza i nasza mała ojczyzna pozwoli Wam na odkrycie swojej pasji i duszy w fotografiach na nowo.

Planujemy 2 dni warsztatowe po ok. 10 godzin (w tym przerwa obiadowa i 2 kawowe).

Koszt 2 dniowego treningu z wyżywieniem to 2000 zł. brutto

Maksymalna ilosć uczestników to 15.

masz pytanie? mamy odpowiedź

P: Co to jest trening interpersonalny?

O: To doświadczenie grupowe, które daje możliwość zobaczenia siebie na tle innych osób, przydatne w pracy z drugim człowiekiem, pozwalające na lepsze rozumienie siebie i innych ludzi. To proces oparty na informacji zwrotnej od grupy i prowadzącego, bazujący na doświadczaniu i pracy w formie ćwiczeń i zadań. Celem treningu jest lepsze rozumienie zachowań swoich i innych ludzi oraz dynamiki relacji. To naszym zdaniem najważniejszy element współpracy fotografa z Parą Młodą.

P: Jak się przygotować?

O: Trening to intensywne doświadczenie, ale nie musicie się do niego specjalnie przygotowywać. Potrzebna będzie tylko i aż Wasza otwartość i gotowość do współpracy. Ubierzcie się wygodnie, bo będziemy też pracować z ciałem. Wszystkie dodatkowe materiały zapewniamy my. 

P: Skąd pomysł na trening?

O: Idea treningu interpersonalnego dla fotografów dojrzewała w nas bardzo długo. Pierwsze zarysy pojawiły się już kilka lat temu, kiedy Kasia zaczęła spisywać swoje spostrzeżenia po każdym ze ślubów. Okazało się, że jej wnioski były przydatne zaprzyjaźnionym fotografom i dawały ulgę przez bezpośrednie omówienie przeżywanych frustracji. Zagadnienie ślubu i wesela od dawna ją interesowało jako zjawisko socjologiczne i swoisty "rytuał przejścia". Ze względu na wykonywany przez nią zawód psychoterapeuty, pojawiłą się chęć do zgłębiania tematu nie tylko z perspektywy Pary Młodej ale i fotografa, czyli osoby niejko wrzuconej w bardzo specyficzną sytuację, jaką jest ślub i wesele nieznanych osób. Fotograf może napotkać trudność w odnalezieniu się w wydarzeniu, które przez swoją powtarzalność może  tracić swój unikatowy charakter. Chęć znalezienia metod i narzędzi do przeżywania każdego ślubu "na nowo" stała się motorem do tych warsztatów. W przypadku Kuby istotna okazała się pomoc, którą dawał innym w odnajdowaniu przyjemności i pobudzaniu ciekawości w odbiorze i tworzeniu fotografii. Z jego luźnych na początku przemyśleń powstał spójny model, który nam i wielu bliskim fotografom pomógł zobaczyć fotografię na nowo i czerpać przyjemność z jej przeżywania. Te doświadczenia połączone z wieloma godzinami rozmów z fotografami ślubnymi o trudnościach, które napotykają w swojej pracy i o braku odczuwanej przyjemności sprawiły, że pomysł o treningu interpersolanym stawał się coraz bardziej realny i właśnie teraz pod koniec sezonu ślubnego 2017 ujrzał światło dzinne. 

P: Czy będziemy robić zdjęcia, czy wziąć aparat?

O: Weźcie. To nie będą warsztaty z fotografii ślubnej, nie zrobimy sesji modelom. Będziemy jednak ćwiczyć myślenie i planowanie kompozycji, różne perspektywy patrzenia, więc mały aparat może Wam się przydać. Poza tym może będziecie chcieli mieć z tego wydarzenia pamiątkę. Ogólnie my traktujemy nasze aparaty jak przyjaciół i mamy je prawie zawsze ze sobą, Was też do tego zachęcamy. 

P: Co dostaniemy?

O: mówiąc wprost - dostaniecie ulgę. Dostaniecie dużo informacji zwrotnej, pogłębione rozumienie często nieuświadomionych mechanizmów postrzegania rzeczy i relacji. Ponadto wyjdziecie z warsztatów z realnymi narzędziami, które będziecie mogli wykorzystać w pracy z Klientem na wszystkich etapach współpracy.  Nauczycie się też jak usprawnić swój worklfow, zadbać o samorozwój i lepiej radzić sobie ze stresem.

P: Czy będą to zajęcia praktyczne czy wykład?

O: Absolutnie praktyka. To proces, który tworzycie Wy i prowadzący. Trening jest dyrektywny, czyli prowadzony przez jedną osobę, ale efekty tworzone są przez wszystkich uczestników za pomocą ich aktywnego działania i zaangażowania w kolejne elementy treningu. Omawiamy i działamy, To nie jest jednostronne. Tu nie chodzi o prowadzących, tu chodzi o Was. My, pomożemy Wam odkryć to co zakryte i uwierające oraz uwolnić to co nieodktyte, a uwalniające i inspirujące w Was. 

P: Dlaczego warsztaty skierowane są do osób z conajmniej 2 letnim doświadczeniem?

O: Mamy poczucie, że dopiero po 2 pełnych sezonach przepracowanych jako fotograf ślubny ma się odpowiedni zasób doświadczeń i pierwszych trudności, by móc dogłębnie przeanalizować i dostrzec własne mechanizmy i schematy pracy. Ma się również wystarczającą ilość niejednokrotnie trudnych i niekomfortowych przeżyć, które mogą powodować pierwsze oznaki spadku motywacji. Po 2 latach wyobrażenie o pracy fotografa ślubnego urealnia się i może pojawić się punkt zwrotny w karierze. Jesli pracujecie krócej niż 2 lata, a czujecie pierwsze symptomy zmęczenia, te warsztaty pomogą Wam uchronić się przed kryzysem i spadkiem zaangażowania.

P: Czy to trening dla mnie?

O: Jeśli chcesz zwiększyć swoją samoświadomość jako fotograf ślubny, zmierzyć się z własnymi trudnościami, związanymi z tym zawodem, jeszcze bardziej otworzyć się na innych, na nowo zachwycić się fotografią, nadać cel i rozwinąć swoje własne projekty, to z pewnością tak. Jeśli poczułeś spadek motywacji, przeciążenie, powtarzalność i zmęczenie, zdecydowanie tak. Ponadto jeśli jesteś ciekawy przemyśleń innych osób, informacji zwrotnych od prowadzących oraz chcesz skorzystać z nowych narzędzi w swojej pracy, to tym bardziej zapraszamy. 

P: Czy są jakieś dodatkowe koszta?

O: Nie ma. W kwocie 2000 zł brutto otrzymujecie 2 dni warsztatów (ok. 10 godzin zajęć każdego dnia), obiad, deser i dużą ilość kawy oraz materiały dodatkowe. Koszt, o którym musicie pamiętać, to jedynie dojazd i nocleg jeśli nie jesteście z Krakowa. Wystawiamy faktury za warsztaty.

Menu